W październiku każdy z naszych pracowników odbył szkolenie pod przewodnictwem firmy Oticon. Dotyczyło ono wprowadzenia na rynek nowych rozwiązań technicznych.

Jedną z ważniejszych nowości jest wprowadzenie na rynek nowego modelu aparatu dedykowanego dla osób z dużym ubytkiem słuchu. Xceed to najnowszy aparat firmy Oticon. Mimo niepozornej wielkości skrywa on w sobie ogromną moc. Jest dostosowany do ubytków sięgających nawet 120 dB, co ułatwi życie osobom z poważniejszymi schorzeniami. Aparat tak jak inne modele tego producent ma możliwość ustawiania osobistych programów dostosowanych do trybu życia konkretnej osoby oraz regulację głośności. Obsługa aparatu jest łatwa dzięki dwóm przyciskom znajdującym się na obudowie. Ponadto wyposażony jest w wiele usprawnień, pozwalających chociażby na wzbogacenie wrażeń słuchowych oraz bardziej prawidłowe odwzorowanie naturalnego dźwięku. Warto zaznaczyć, że aparat Xceed wyszedł także w opcji skierowanej dla dzieci.

Oticon CROS jest urządzeniem przeznaczonym dla osób słyszących jedynie na jedno ucho. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik jest w stanie słyszeć dźwięki w pełnym, trzystusześdziesięciostopniowym polu.

Kolejną nowością od formy Oticon jest praca nad specjalnym portalem użytkownika, dzięki któremu pacjent będzie mógł się skonsultować ze swoim protetykiem bez względu na dzielącą ich odległość. Od tej chwili awaria podczas długiej podróży nie powinna stanowić problemu. Oticon RemoteCare pozwala na rozmowę na videoczacie z pomoca telefonu komórkowego. Dzięki temu pacjent może skontaktować się z protetykiem, przedstawiając swoje problemy związane z aparatem, a protetyk odpowiednio sprawdzić ustawienia urządzenia. Jest to kolejny krok naprzód w stronę lepszej i wydajniejszej obsługi.